Kilka porad - o wizycie u stomatologa

Kilka porad - o wizycie u stomatologa czyli Stomatologia Bytom rękę np. paracetamolem. Sprawa zawsze wymaga kontroli dentysty czy stomatologa, pomoże to uniknąć bardzo nieprzyjemnych powikłań i dalszych konsekwencji wynikających z nieleczenia uzębienia. Od próch

Dodane: 20-05-2019 14:40
Kilka porad - o wizycie u stomatologa

Nie czekaj z bolącym zębem

Stomatologia Bytom

Ból zęba, częsta dolegliwość zarówno u dorosłych jak i u dzieci- jego przyczyny mogą być różne, dlatego nie należy próbować przeczekać, czy leczyć na własną rękę np. paracetamolem. Sprawa zawsze wymaga kontroli dentysty czy stomatologa, pomoże to uniknąć bardzo nieprzyjemnych powikłań i dalszych konsekwencji wynikających z nieleczenia uzębienia. Od próchnicy po stany zapalne i ropienie, a to tylko niektóre możliwe przyczyny wystąpienia bólów zęba. W skrajnych przypadkach może nawet dość do zapalenia okostnej zęba, a to już nie żarty. Polecam, więc się przemóc i pójść do specjalisty jak tylko coś niepojącego zacznie się dziać.

Siła naszych zębów

Jeżeli chcemy świetnie wyglądać zawsze i wszędzie, to koniecznie musimy wiedzieć, że gabinet stomatologiczny jest miejscem, do którego trzeba nam w końcu zawitać. Okazuje się bowiem, że setki tysięcy ludzi w naszym kraju zupełnie zapomina o tym, że to dentysta powinien sprawdzać i oceniać stan uzębienia i to on jak nikt inny znając się na swoim fachu poradzi nam, co mamy zrobić, by nasz zdrowotny i estetyczny charakter ząbków nie pozostawiał nic do życzenia. Z tej racji już dziś pomyślmy o tym, by odwiedzić lekarza dentystę, a na pewno nie pożałujemy swojej decyzji! Pamiętajmy o tym, że nasze zęby są naszą wizytówką i zacznijmy na poważnie się o nie troszczyć, a one odwdzięczą się nam nienagannym wyglądem i siłą.

Jeżeli już od długiego czasu, na przykład od wielu lat, odkładaliśmy wizytę u dentysty na później, to wiedzmy, że gabinety stomatologiczne stworzone są po to, by do nich zaglądać regularnie. Tylko wtedy będziemy w stanie utrzymać absolutnie nienaganny uśmiech, który onieśmieli wszystkich wokół. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że to w naszych rekach leży los naszych ząbków, z tej tez racji czym prędzej poszukajmy dla siebie dobrego, sprawdzonego przez innych i przede wszystkim doświadczonego stomatologa, który faktycznie będzie w stanie nam pomóc. Pamiętajmy, że już jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym może pozytywnie odmienić nasze życie i nadać mu lepszych odcieni. To my sami decydujemy o tym, czy odwiedzimy to miejsce, czy nie.

Uczmy dzieci myć zęby

Stomatologia Bytom

O zęby warto dbać. Jest to bardzo ważny nawyk - to rodzice są odpowiedzialni za to, by dla dziecka mycie zębów było częścią dziennej rutyny.

Nie będę pisać tutaj o szczegółach praktyki dentystycznej, ponieważ nie jestem specjalistą. Chcę jednak zauważyć, że zęby to przede wszystkim kwestia zdrowia, a nie urody.

Jeżeli nie będziemy o nie dbali możemy mieć poważne problemy - bóle zatok, zapalenie które przekształci się w poważna infekcję, a nawet problemy z sercem.