Kilka ogólnych porad o wizycie u dentysty - Dentystyczny

Dentysta Ruda Śląska

Dlaczego wizyty stomatologiczne są drogie?

Dlaczego wizyty u stomatologa należą do dość drogich usług? Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Przede wszystkim, zabiegi wykonywane w gabinetach stomatologicznych są dość skomplikowane, a dentysta wykonujący tak

Kilka ogólnych porad o wizycie u dentysty - Dentystyczny Dentysta Ruda Śląska
ie usługi musi być naprawdę wysoko wykwalifikowanym specjalistom, aby nie zrobić pacjentowi krzywdy. Nic więc dziwnego, że za takie zadania zapłata jest dość wysoka. Co więcej, stosowane w gabinetach przyrządy muszą być sterylne i często wymieniane, wobec czego koszt prowadzenia takiego zakładu stomatologicznego również jest niemały. Do tego dochodzi również koszt, który dentysta ponosi na przykład z tytułu materiału, z którego później wykonuje plomby – również takie preparaty są nietanie.

Chociaż większość osób korzysta z tradycyjnego sposobu umawiania się na wizytę dentystyczną , to jednak coraz więcej gabinetów stomatologicznych umożliwia swoim pacjentom rejestrację online. Dotyczy to przede wszystkim prywatnych zabiegów dentystycznych, które w jak najlepszy sposób pragną dostosować się do potrzeb klientów. Rezerwacja online co prawda nie sprawi, że za pomocą Internetu odbędziemy wizytę u stomatologa (o czym pewnie marzyłoby wiele osób!), ale może pomóc na przykład w zaplanowaniu dnia. Często rezerwacje przez Internet są o wiele bardziej wygodne dla pacjentów, którzy mogą wybrać dowolny termin i godzinę wizyty. Nic więc dziwnego, że taki sposób umawiania się do dentysty staje się coraz bardziej popularny.

Przegląd zębów mlecznych u dzieci

Zęby mleczne są pierwszymi zębami, jakie posiada człowiek w swoim życiu. Z biegiem czasu na miejscu zębów mlecznych będą się pojawiały zęby stałe. Jednak niezależnie od tego, że dziecko straci wszystkie zęby mleczne, muszą być one leczone, jeżeli tylko pojawi się na nich próchnica. Dzieje się tak dlatego, że próchnica powstająca na zębach mlecznych będzie mogła przechodzić również na zęby stałe i sprawiać, że zaczną się one bardzo szybko psuć. Pamiętając o tym rodzice starają się regularnie chodzić z dziećmi do dentysty na przegląd zębów i zgadzają się zarówno na podjęcie leczenia zębów mlecznych, jak i na przeprowadzenie ekstrakcji tego zęba mlecznego, który przeszkadza w prawidłowym rozwoju zęba stałego.

Zęby stałe u dzieci powoli wyrastają na miejscu zębów mlecznych. Dlatego bardzo ważne jest, aby od momentu pojawienia się pierwszego zęba stałego rodzice zabierali dzieci do dentystów na regularne przeglądy dentystyczne. Dzięki temu dentysta będzie mógł monitorować sposób rozwoju zębów stałych u jednego ze swoich najmłodszych pacjentów. W razie potrzeby dentysta może także podjąć się leczenia zębów stałych u dzieci. Najpierw dentyści starają się przeprowadzać u dzieci leczenie ozonem, które jest bezbolesne i pozwala na przerwanie rozwoju próchnicy. Jednak nie zawsze takie leczenie może być skuteczne, a w takim wypadku przeprowadzane jest u dziecka leczenie zwykłe, a w razie potrzeby także leczenie kanałowe.

Działy stomatologii

Stomatologia jest na tyle szerokim działem nauki, że konieczne było sklasyfikowanie jej na poszczególne specjalności. Każdy z działów stomatologii zajmuje się czymś innym, różnymi częściami twarzy, zębów i jamy ustnej oraz różnymi wadami, na przykład zgryzu. Podstawowymi specjalnościami stomatologicznymi jest chirurgia stomatologiczna, chirurgia twarzowo-szczękowa, ortodoncja, periodontologia oraz protetyka. Obydwie chirurgie są pokrewne, gdyż zajmują się leczeniem operacyjnym schorzeń jamy ustnej, różnica polega jednak na tym, że skupiają się na różnych częściach okolic przyległych do jamy ustnej. Z kolei ortodoncja jest skupiona na wadach zgryzu, korygując je. Periodontologia zajmuje się leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej, a protetyka ma za zadanie zapewnić normalny zgryz pacjentowi po utracie jego naturalnych zębów.