12 nowych sposóbw w 2020 aby Leczyć zęby

12 nowych sposóbw w 2020 aby Leczyć zęby czyli Stomatologia Zabrze e rodzaje wybielania przeprowadzane przez dentystę, a są to wybielanie gabinetowe oraz wybielanie nakładkowe. Głównym celem wybielania zębów są cele czysto estetyczne mające poprawić wygląd naszego uz

Dodane: 12-09-2020 00:47
12 nowych sposóbw w 2020 aby  Leczyć zęby

Nakładkowe wybielanie zębów

Stomatologia Zabrze

Wiele osób decyduje się na usługę wybielania zębów oferowaną przez gabinet stomatologiczny w ramach stomatologii estetycznej. Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje wybielania przeprowadzane przez dentystę, a są to wybielanie gabinetowe oraz wybielanie nakładkowe. Głównym celem wybielania zębów są cele czysto estetyczne mające poprawić wygląd naszego uzębienia. Wybielanie nakładkowe jest dłuższą, ale znacznie mniej inwazyjną metodą niż wybielanie gabinetowe. Dobry dentysta z pewnością udzieli fachowej porady i pomoże wybrać odpowiedni do naszego uzębienia rodzaj wybielania. Wybielanie metodą nakładkową polega na wykonaniu odpowiedniej formy, którą później pacjent nakłada w domu wraz z specjalną pastą wybielającą na określony przez dentystę czas. Cała procedura wybielania może trwać kilka tygodni, jednak jest to mniej inwazyjna metoda, a skutki takiego wybielania są długotrwałe. Największą zaletą tego rodzaju wybielania jest więc trwałość efektu oraz niska inwazyjność w strukturę szkliwa.

Stomatologia dziecięca

Stomatologia Zabrze

Stomatologia dziecięca stanowi jedną ze specjalizacji stomatologicznych, w ramach której lekarz dentysta oferuje świadczenie zabiegów w gabinecie stomatologicznym. Stomatologia dziecięca bywa inaczej nazywana pedodoncją i zajmuje się leczeniem zębów oraz okolic przyległych u dzieci i młodzieży. Powodem dla którego pedodoncja stanowi osobną specjalizację stomatologiczną jest odrębność budowy zębów oraz układu stomatognatycznego w okresie rozwojowym człowieka. Mówiąc bardziej ogólnie budowa zębów człowieka dorosłego nieco różni się od budowy zębów w okresie rozwojowym. Gabinet stomatologiczny przyjmujący dzieci oraz dojrzewającą młodzież wykonuje zabiegi w ramach stomatologii dziecięcej. Oferta gabinetu dentystycznego dotycząca pedodoncji zawiera świadczenie takich usług, jak wizyta adaptacyjna, wypełnienie zęba mlecznego, usunięcie zęba mlecznego oraz lakowanie bruzd. Wizyta adaptacyjna polega na zapoznaniu dziecka z gabinetem stomatologicznym oraz z lekarzem dentystą, który zajmuje się leczeniem.

Czym zajmuje się endodoncja

Endodoncja stanowi szeroki dział stomatologii zachowawczej, która zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem ubytków spowodowanych próchnicą zębów. Endodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się leczeniem kanałowym zębów. Gabinet stomatologiczny bardzo często zajmuje się przeprowadzaniem zabiegów dotyczących stomatologii zachowawczej, w tym także endodoncji. Leczenie kanałowe zębów bywa nazywane inaczej leczeniem endodontycznym. Leczenie kanałowe zębów przeprowadza się w sytuacji, gdy zainfekowane przez próchnicę zostały głębiej położone tkanki zęba, takie jak miazga, komora i korzenie zęba. Dentysta przeprowadza leczenie kanałowe za pomocą specjalnych narzędzi, a sam zabieg polega na usunięciu zainfekowanej tkanki, wyczyszczeniu powstałych przestrzeni oraz wypełnieniu ich odpowiednim materiałem. Współcześnie przy leczeniu endodontycznym korzysta się z tak zwanej stomatologii mikroskopowej, czyli przeprowadza się zabieg z pomocą mikroskopu. Leczenie kanałowe zębów jest bardziej inwazyjnym zabiegiem niż zastosowanie zwykłego wypełnienia, dlatego warto regularnie chodzić do dentysty, żeby uniknąć konieczności wykonania leczenia endodontycznego.

Zabiegi z zakresu stomatologii dziecięcej

Stomatologia dziecięca jest jedną z osobnych specjalizacji stomatologicznych, co może wydawać się nieco zaskakujące, jednak są podstawy ku takiemu podziałowi. Głównym powodem, dla którego stomatologia dziecięca stanowi osobną specjalizację, jest różnica w budowie zębów oraz całego układu narządów i tkanek w jamie ustnej u dzieci w wieku rozwojowym. Zabiegi oferowane przez gabinet stomatologiczny w ramach stomatologii dziecięcej to wypełnienie zęba mlecznego, usunięcie zęba mlecznego, lakowanie bruzd czy też leczenie amputacyjne. Dobry dentysta oferuje także przeprowadzenie wizyty adaptacyjnej, która pozwala dziecku oswoić się z wnętrzem gabinetu stomatologicznego oraz z samym lekarzem przeprowadzającym zabiegi. Stomatologia dziecięca bywa nazywana także pedodoncją i zajmuje się takimi kwestiami, jak zaburzeniami ząbkowania u dzieci, leczeniem zębów mlecznych, leczeniem zębów stałych niedojrzałych czy też leczeniem chorób błony śluzowej u dzieci. Ponadto stomatologia dziecięca może zajmować się profilaktyką próchnicy, na którą narażone są także dzieci.